Okuling Eğitim Materyalleri

Memurlar Enflasyon Oranları Üzerinden Zam İstiyor

Memurlar Enflasyon Oranları Üzerinden Zam İstiyor

Memurlar gerçekleşen enflasyon rakamı üzerinden zam istiyor! Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci talep ettikleri memur paketinin takipçileri olduklarını ifade ederek bu yıl gerçekleşen enflasyon oranları üzerinden zam talep ettiklerini açıkladı.

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci talep ettikleri memur paketinin takipçileri olduklarını ifade ederek bu yıl gerçekleşen enflasyon oranları üzerinden zam talep ettiklerini açıkladı. Memurlar ve memur emeklileri son yıllarda hedeflenen enflasyon rakamları üzerinden zam almış ve 3+3, 4+4 oranlarında zamlar enflasyonun neredeyse yarısına bile denk gelememişti.

Kahveci Memur Sen'e de yüklenerek "“Biz imza atmadık, hakem kurulunun kararı” diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Kararlı bir şekilde o masaya oturulsaydı her şey daha farklı olurdu. Biz toplu sözleşme öncesi, “Gelin birlikte hareket edelim, bütün konfederasyonlar ortak bir yol belirleyelim” çağrısında bulunduk ama onların derdi “Masada Kamu-Sen olmasın” böyle bir yaklaşımla sizin memurlara kazandıracağınız bir şey olamaz." ifaderini kullandı.

'GERÇEKLEŞEN ENFLASYON ORANI ÜZERİNDEN ZAM İSTİYORUZ'

Yaklaşan yetki dönemi ve Ağustos ayında yapılacak olan Toplu sözleşme görüşmelerini de değerlendiren Genel Başkan Önder Kahveci, “Yetki dönemi ve devamında bu yıl Ağustos ayında yapılacak olan Toplu sözleşme dönemine girdiğimiz şu dönemde sendikal çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Kamu-Sen teşkilatı alanda çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Memurlarımız ve emeklilerimizin 2 yıl daha kaybetmeye tahammülü kalmadı. Geride kalan 5 dönem toplu sözleşmede yaşananlar ortada. Yetkilim diye ortada gezenlerin kamu çalışanları ve emeklilerimize neler kaybettirdiklerin belli. Artık kimsenin bunların oturacağı bir masaya tahammülü kalmadı.

'İŞİN İÇİNDEN SIYRILAMAZSINIZ'

Son toplu sözleşme de %4+4, 3+3’e “Biz imza atmadık, hakem kurulunun kararı” diyerek işin içinden sıyrılamazsınız. Kararlı bir şekilde o masaya oturulsaydı her şey daha farklı olurdu. Biz toplu sözleşme öncesi, “Gelin birlikte hareket edelim, bütün konfederasyonlar ortak bir yol belirleyelim” çağrısında bulunduk ama onların derdi “Masada Kamu-Sen olmasın” böyle bir yaklaşımla sizin memurlara kazandıracağınız bir şey olamaz. İşte bunları yeniden yaşamamak adına kamu görevlileri bu yıl bütün hizmet kollarında yetkiyi Türkiye Kamu-Sen’e vermelidir.

Ben bugün Antalya'dan çağrımı yapıyorum. Hükümet bu sene tahmini enflasyon üzerinden bir zam oranı ile masaya oturmasın. Türkiye Kamu-Sen gerçekleşen enflasyon üzerinden kamu çalışanlarına zam yapılmasını talep etmektedir. Ayrıca refah payı uygulamasının hayata geçirilmesi de olmazsa olmazlarımızdandır. Toplu sözleşme masasına yaklaşık 4 buçuk ay var ve buradan bu taleplerimizi ilan ediyorum. Ayrıca kamu çalışanlarının kayıplar noktasında da ciddi bir beklentisi vardır. Kayıplarımızın telafi edilmesi de öncelikli taleplerimizdendir.

3600 EK GÖSTERGE

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile önceki gün bir araya geldik. Kendisini özellikle sözleşmelilere kadro, bütün kamu çalışanlarının merak ve heyecanla beklediği 3600 ek gösterge konusu, Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı, üyeliklerin e-devlet üzerinden yapılabilmesi gibi çalışma hayatını yakından ilgilendiren birçok konuya ilişkin değerlendirme ve görüşmelerde bulunduk. Hassasiyetlerimizi, talep ve beklentilerimizi Sayın Bakan’a ilettik. Bütün kamu çalışanları şunu bilsin ki bizler söylediğimiz her sözün her platformda takipçisiyiz ve takipçisi olmaya da devam edeceğiz.

 

 

Kaynak: Memurpostasi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
Hava Durumu
Saat