Okuling Eğitim Materyalleri

Bitcoin

Binance üyeliğinde yüzde 10 bonus için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

https://www.trbinance.com/account/signup?ref=I13GP9ZM

 

Herkese merhabalar, 

Öncelikle şunu belirtmek isterim burada yazdıklarım tavsiye niteliğinde değildir. Şahsi görüşlerimdir.

Coin nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse Bitcoin elektronik bir para birimidir.Herhangi bir merkze bankası veya resmi kuruluşla bir bağlantısı yoktur.

Kaç tane coin var?

Yaklaşık on bin civarı coin olduğu söyleniyor. Biz bu yazıyı yazarken bu sayı artmış veya azalmış olabilir. Sürekli yeni coinler çıkıyor veya batmalar ve dolandırıcılıklar olabiliyor.

Coin ve Bitcoin farkı nedir?

Kripta paraların hepsine coin denir. Bunların en değerlisi bitcoin, diğer tüm coinlere ise alt coin denir.

Bitcoin veya alt coinler güvenilir midir? Almalı mıyım?

Şahsi görüşüm yakın zamanda binlerce yeni coin çıkacağı ve binlercesinin batacağı veya dolandırıcılık amacıyla kurulduğudur. Bazılarının başarılı olacağına inanıyorum. Risk almadan coinden bir şeyler kazanamazsınız.  Bugün bin dolar ile başladığınızı düşünelim paranız yarın 2000 dolara çıkabilir veya 500 dolara inebilir.Kısa vadeli coin alabileceğiniz gibi uzun vadeli de coin alabilirsiniz. Ama uzun vadede oynamanız tavsiye edilir. Güvenilir coinler alıp paranız yüzde 90 değer kaybetse bile kısa zamanda tekrar yüklebileceğini düşünerek paranızı geri çekmemelisiniz. 100 - 200 dolar gibi küçük bir mebla ile başlayabilirsiniz. Daha yüksek oynamak isterseniz 1000 dolar veya 2000 dolar olabilir. Kaybederseniz veya batarsanız üzülmeyeceğiniz bir mebla ile başlamanızı tavsiye ederim

Hangi coinlere para yatırmalıyım?

Bu konuda analistleri takip edebilirsiniz. Yerli ve yabancı makaleler okuyabilirsiniz. Coinlerin aylık, yılllık grafiklerini inceleyebilirsiniz

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Polkadot, Polygon gibi coinleri tercih edebilirsiniz.

Hangi siteye üye olarak başlamalıyım?

Bitcoin alıp-satabileceğiniz yüzlerce site mevcut. Ama bize göre veya analistlere göre Binance komisyonu az olması ve para çekiminde sorun olmaması gibi nedenlerden dolayı en iyilerinden.

tr.binance.com adresine aşağıda verdiğimiz linkten üye olursanız ilk yatırdığınız tutarın yüzde onu oranında hesabınıza bonus eklenecektir. Üye olduktan sonra kendi linkinizi oluşturup başkalarını üye yapmanız durumunda bu özellikten sizler de faydalanailirsiniz.

Binance üyeliğinde yüzde 10 bonus için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

https://www.trbinance.com/account/signup?ref=I13GP9ZM

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.65868.6933
Euro10.312510.3538
Hava Durumu
Saat